5. 11. 2021
Jindřiška Dolinová, HPST, s.r.o.

Dokonalá ergonomie, výšková nastavitelnost, průhlednost stěn, vysoký důraz na bezpečnost práce a inteligentní funkční detaily jsou jedny z mála benefitů, které digestoře Waldner přinášejí koncovému uživateli.

Německý výrobce a celosvětový dodavatel laboratorního nábytku a laboratorních technologií WALDNER Laboreinrichtungen GmbH & Co. KG neustále rozšiřuje a inovuje svou nabídku laboratorních digestoří. Digestoře chrání pracovníky v laboratoři mnoha různými způsoby. Pomáhají předcházet uvolňování zdraví škodlivých látek do prostoru a zároveň tvoří bezpečnou bariéru mezi lidmi a experimentálními zařízeními. Dokonalá ergonomie, výšková nastavitelnost, průhlednost stěn digestoře, vysoký důraz na bezpečnost práce a inteligentní funkční detaily jsou jen jedny z mála benefitů, které digestoře Waldner přinášejí koncovému uživateli.

Konstrukce digestoří maximalizuje jejich vnitřní prostor a pracovní plochu, což je nejcennější část laboratorního pracovního prostoru pro pracovníky laboratoří. Jejich konstrukce minimalizuje tlakovou ztrátu a odpor proti proudění vzduchu, což snižuje nároky na kapacitu a výkon vzduchotechnické jednotky a zajišťuje příjemné pracovní podmínky pro uživatele v souvislosti s prouděním vzduchu laboratoří. Možnost zakoupení digestoře s dodatečným ventilátorem (modely Secuflow), pomocí kterého je zabezpečen odtah těžkých par z pracovní desky digestoře nabízí bezpečnější pracovní prostředí pro uživatele a snižuje požadavek na výkon vzduchotechnické jednotky. Umístění servisních prvků ve vnitřních stěnách digestoří napomáhá optimalizovat maximální využití pracovní plochy uvnitř digestoře.

Digestoře jsou nabízeny v několika technických provedeních s různým rozsahem volitelného příslušenství:

  • Standardní dřevotřískové digestoře s různými typy obkladu pracovního povrchu a vnitřních stěn pro laboratoře se standardní výškou stropu nebo pro laboratoře s nízkými stropy.

  • Dřevotřískové digestoře Secuflow s dodatečným ventilátorem pro odtah těžkých par z pracovní desky digestoře a s nižšími nároky na výkon vzduchotechnické jednotky v laboratoři, jsou vhodné pro laboratoře se standardní výškou stropu nebo pro laboratoře s nízkými stropy.

  • Dřevotřískové digestoře pro speciální aplikace řady Secuflow EN7 (obr. 2), a to:

    • pro vysokoteplotní aplikace,
    • pro vysokoteplotní aplikace v kombinaci s kyselinovými rozklady,
    • pro práci s kyselinou chloristou,
    • pro práci s kyselinou chlorovodíkovou.
Obr.2.  Dřevotřískové digestoře pro speciální aplikace řady
Obr.2.  Dřevotřískové digestoře pro speciální aplikace řady 
  • Dřevotřískové digestoře pro práci s radioaktivními látkami.

  • Digestoře s vnitřní cirkulací vzduchu Secuflow Green Fume Hood (GFH) a s filtry zachycujícími prachové částice a polutanty (kyseliny, báze, organická rozpouštědla).

  • Digestoře pro práci s prašnými vzorky řady Secuflow IONIC (obr. 3), které mají ve svém příslušenství vybavení pro odstranění statického náboje.

Obr.3. Digestoře pro práci s prašnými vzorky řady Secuflow IONIC
Obr.3. Digestoře pro práci s prašnými vzorky řady Secuflow IONIC
  • Kovové digestoře řady SI 3 steel.

  • Dřevotřískové digestoře s nastavitelnou výškou pracovní plochy (obr. 4) a s možností prosklené zadní stěny digestoře pro optimalizaci světelných podmínek v laboratoři v případě, že digestoř nestojí zády ke zdi.

obr. 4 Panel pro nastavení výšky pracovní plochy
obr. 4 Panel pro nastavení výšky pracovní plochy
  • Mobilní laboratorní digestoře, které lze v rámci laboratoří, kde jsou připravena napojovací místa pro ventilaci a servisní prvky, přesunovat.
  • Kromě standardní výroby laboratorních digestoří nabízí Waldner i výrobu a dodávky nábytku SCALA, dodávky mobilních laboratoří, služby v projektování laboratoří včetně všech technologií, rozvodů médií, vzduchotechniky, odpadového hospodářství a bezpečnostních systémů.

    WALDNER akademie

    Získejte spoustu inspirativních impulsů pro transformaci vašich laboratoří. Připojte se na Waldner akademii a podívejte se do zákulisí mezinárodních projektů a inspirujte se globálními trendy.

  • 3.11.20201 – Incubators & Accelerators – The most important success factors
  • 1.12.2021 – Universities & Institutes – Global campus trends for the future
  • 19.1.2022 – Global STEM Labs – Impulses for tomorrows learning spaces

     

Zdroj

Pro další informace kontaktujte produktového specialistu Jindřišku Dolinovou (jindriska.dolinova@hpst.cz)

Publikováno 3. 11. 2021 na LabRulezLCMS

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

ALTIUM webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru